Kôš

Info k hre

Kôš (Košická šifrovačka) je lineárna šifrovacia hra, ktorá bude tento rok online. Uskutoční sa 24. októbra 2020 od 9:00 do 18:00. Hra je určená pre najviac päťčlenné tímy a, keďže vás nechceme hádzať do jedného koša, je rozdelená na dve kategórie – pre začiatočníkov a pre pokročilých, ktoré sa budú líšiť náročnosťou šifier, nie trasou (keďže žiadna trasa nebude).

Registrácia

Upresňujúce info vám príde na mail pred začiatkom hry.  Zoznam registrovaných tímov nájdete TU.

Pravidlá

Hra bude pozostávať z 10 šifier. Ďalšiu získate po vyriešení predchádzajúcej a zadaní kódu. Hodnotí sa čas v cieli, prípadne na poslednej navštívenej šifre. Ak si so šifrou nebudete vedieť poradiť, môžete si po určenom čase zobrať nápovedu. Počas celej hry je dovolené presúvať sa len peši (lebo inak by to bolo vnútri nepraktické). Na stanovisko sa môžete dostať len po vyriešení predchádzajúcej šifry, preto je zakázané sledovať iné tímy (čo by sa navyše robilo dosť ťažko) alebo s nimi spolupracovať pri riešení šifier. Ak na nejaké stanovište narazíte náhodou, tak ho jednoducho ignorujte. Aby ste mali čo najlepší zážitok z hry, je vo vašom záujme, aby ste sa prihlásili do kategórie, na akú sa naozaj cítite.

Nápovedný systém a iné užitočné informácie

Za hinty nestrácate žiadne body, ale získate ich až po určitom čase od príchodu na stanovisko. Pre začiatočníkov je to 30 a 45 minút, celý postup riešenia šifry dostanete po 75 minútach.

Pre pokročilých je hint len jeden a môžete si ho vziať po čase 45+15k minút, kde k označuje počet hintov, ktoré ste si už zobrali na predchádzajúcich šifrách. Postup dostanete o 40 minút neskôr, ale len ak ste si zobrali hint, a nezarátava sa vám do zobratých hintov. Ak si zoberiete hint neskôr ako po minimálnom čase, nemusíte na postup čakať celých 40 minút, ale len do času 85+15k.

Názvy šifier nenesú žiadnu informáciu o riešení a môžete ich pokojne ignorovať.

Čo budete potrebovať

Užitočné budú pero, papier (možno aj štvorčekovaný), zvýrazňovače a farbičky rôznych farieb, nožnice a pri niektorých šifrách aj tlačiareň. Ďalej nezabudnite ani na šifrovacie pomôcky (napríklad tieto)(a offline mapy asi potrebovať nebudete, ale odporúčame aplikáciu mapy.cz). Pri (nielen) riešení šifier vám môže na hľadanie informácií pomôcť aj mobil (či dokonca počítač) s pripojením na internet. Pre vaše pohodlie by ste si určite mali zobrať dostatok teplého oblečenia (obzvlášť, ak doma nekúrite), jedlo a pitie a napríklad karimatku alebo rozkladaciu stoličku (prípadne gauč).

Opatrenia kvôli korone

Veríme tomu, že keďže šifrovačka bude online, tak neporušíte žiadne vládne nariadenia ani sa nenakazíte.

Nejaké otázky?

Informácie ešte upresníme pred začiatkom hry, ak by vám však niečo nebolo jasné, neváhajte nás kontaktovat cez Facebook alebo na kos@strom.sk, radi vám odpovieme.

Leták

Leták aj s bonusovou šifrou nájdete tu.

Archív

Šifry, riešenia a výsledky z Koša 2020 nájdete tu.

Šifry, riešenia, výsledky, štatistiky a fotky z Koša 2019 nájdete tu.

Aktuality

Koniec letného semestra STROMu
Letný semester STROMu nám skončil a na jeseň sa môžete tešiť na svoje vytúžené sústredenie. Pozrite si náš časopis s najnovším poradím ;)
(22. máj 2020)

Elektronické odovzdávanie
Najbližšie série našich seminárov prosím odovzdávajte výlučne elektronicky na stránke! Pre viac info pozrite najnovší príspevok. Ďakujeme (:
(19. marec 2020)

Začína letný semester
Už na vás čakajú dve nové série príkladov, ktoré nájdete v novom časopise.
(23. február 2020)

Bude výlet...
...tak hlasujte v ankete o termíne výletu! Bližšie informácie už čoskoro.
(18. november 2019)

Koniec letného semestra STROMu
Letný semester STROMu nám skončil a na jeseň sa môžete tešiť na svoje vytúžené sústredenie. Pozrite si náš časopis s najnovším poradím ;)
(28. máj 2019)

Info

Stránka je vo vývoji, a je možné že natrafíte na chyby alebo nedostatky. Vaše postrehy a návrhy na zlepšenie prosím zasielajte na adresuTento projekt sa organizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje.