Online sústredenia STROMu

STROMácky víkend 2.0

Neuskutočnenie zimných sústredení v pôvodnom termíne nás mrzí, preto sme si pre vás pripravili aspoň túto alternatívu. Dúfame, že to poslúži aspoň ako čiastková náhrada, kým sa znova uvidíme na klasickom sústredení (:

Čo je to STROMácky víkend?

Niečo ako malé online sústredenie. Čaká nás zopár hier a príležitosť si spolu pokecať a zahrať spoločenské hry po večeroch. 

Kedy a kde to bude?

Od piatku 4.2. podvečer do nedele 6.2. večer na Discorde, a rovno vám už prikladáme aj link.

Čo mám urobiť, aby som sa mohol/mohla zúčastniť?

Ak sa chcete zúčastniť, vyplňte tento formulár do 30.1. Zúčastniť sa môže ktokoľvek bez ohľadu na to, či náš seminár riešil doteraz alebo nie. Vo formulári vyznačíte, ktorých hier sa chcete zúčastniť, aby sme vedeli, s kým máme počítať. Prosím, ak by sa čokoľvek zmenilo oproti vyplnenému formuláru, tak nám dajte vedieť.

Čo sa tam bude diať?

Čaká vás niekoľko viac či menej tradičných hier, ktoré nájdete podrobnejšie popísané nižšie. Berte do úvahy, že čas konca hry je len orientačný, môže sa stať, že hra bude trvať o niečo dlhšie/kratšie. Popri hrách bude prebiehať aj ich vyhodnocovanie vo forme indiboja, ktorý, podľa toho, čo vás viac poteší, možete prísť buď vyhrať, alebo odignorovať.

 • Internetová hľadačka –⁠ piatok 04.02., 16.30 – ⁠19.00: Bavia vás hry, v ktorých chodíte po dedine a snažíte sa zistiť rôzne informácie po okolí? Tak tu si môžete zahrať podobnú hru, akurát dedinu nahradí internet.
 • Šarády s twistom –⁠ sobota 05.02., 14.00 –⁠ 16.30: Ste v strede pandémie a chceli by ste sa porozprávať s kamarátmi, ale máte nejaký technický problém a nepočujete sa poriadne. Preto musíte vymyslieť iný spôsob ako klasický rozhovor. 
 • "Psychohra" –⁠ sobota 05.02., 17.00 –⁠ 19.00: Poďte si s nami večer pochillovať a pokecať na menej aj viac deep témy.
 • Online detektívka –⁠ nedeľa 06.02., 14.00 –⁠ 16.30: Pokojným mestečkom otriasla hrozná správa. Zločin stáročia nevídaný. Pomôžte miestnym rozlúsknuť záhadu a príďte spolu so svojou družinkou na to, kto túto ohavnosť spáchal.

Poradie indiboja nájdete tu.

Ako bolo

STROMácky víkend

Aj vy poznáte ten pocit, keď sa po sústredku musíte vrátiť do reality a cnie sa vám za tými dňami nekonečných zážitkov? Zohnať na víkend Danišovce a dostať do nich vedúcich len tak, aby sme zreinkarnovali atmosféru sústredka, to nie je len tak. Naopak, zohnať na víkend Zoom a dostať naň vedúcich je malina! Preto sme si pre vás pripravili STROMácky víkend.

Čo je to STROMácky víkend?

Niečo ako malé online sústredenie. Čaká nás zopár hier a príležitosť si spolu pokecať a zahrať spoločenské hry po večeroch. 

Kedy a kde to bude?

Od piatku 26.3. podvečer do nedele 28.3. večer na platforme Zoom. Funguje aj vo webovom prehliadači bez účtu, ale odporúčame stiahnuť si aplikáciu z webu.

Čo mám urobiť, aby som sa mohol/mohla zúčastniť?

Ak sa chcete zúčastniť, vyplňte tento formulár do 21.3. Zúčastniť sa môže ktokoľvek bez ohľadu na to, či náš seminár riešil doteraz alebo nie. Vo formulári vyznačíte, ktorých hier sa chcete zúčastniť, aby sme vedeli, s kým máme počítať. Vyplňte ho aj v prípade, že sa neviete/nechcete zúčastniť na žiadnej hre a trebárs si chcete len prísť večer pokecať, aby vám na mail prišli potrebné informácie.

Čo sa tam bude diať?

Čaká vás šesť skvelých hier, ktoré vám spestria váš nudný pandemický život. Nižšie nájdete podrobnejšie informácie o hrách. Berte do úvahy, že čas konca hry je len orientačný, môže sa stať, že hra bude trvať o niečo dlhšie/kratšie.

 • Šarády –⁠ piatok 26.3., 16.00 – ⁠19.00: Klasicizmus s prvkami osvietenstva.
 • Každý dačo vie (aspoň v tejto hre) –⁠ sobota 27.3.,10.00 – ⁠12.00: Viete, ako to je. Každý vie niečo iné. Niekto vie písať, niekto rozprávať, niekto aspoň vyzerá dobre na kamere, ale zriedkakedy sa nájde jedinec, ktorému by to všetko šlo dobre naraz. Nedá sa nič robiť, budete musieť spojiť svoje sily, využiť to, čo každému z vás bolo dané do vienka a dosiahnuť spoločný cieľ.
 • Veľkolepá hra v Minecrafte –⁠ sobota 27.3., 14.00 –⁠ 16.30: Najveľkolepejšia výprava v dejinách STROMu? Možno. Najveľkolepejšia hra v dejinách STROMu v Minecrafte? Určite. (pozn. Inštalácia minecraftu nie je nutnou podmienkou pre účasť na hre, ale vo formulári prosím vyplňte, či ho máte.)
 • Psychohra –⁠ sobota 27.3., 17.00 –⁠ 19.00: Ak si myslíš, že pred tebou život zavrel všetky dvere, spomeň si, že tu sú ešte okná.
 • Vírus –⁠ nedeľa 28.3., 10.00 –⁠ 12.00: Odhaľte, kto je sabotér!
 • Bingo –⁠ nedeľa 28.3., 14.00 –⁠ 16.30: Nevhodné pre dôchodcov.

Výsledky indiboja nájdete tu. 

Zimné online sústredenie STROMu 

V týždni od 1.2.2021 do 7.2.2021 prebehlo online sústredko STROMu.

Výsledky indiboja nájdete na tomto linku.

Diplomy, nahrávky prednášok a ďalšie materiály vytvorené počas sústredenia nájdu účastníci na zdieľanom disku.

Podrobný popis programu

 • Matematické prednášky: Prednášky sa uskutočnia od utorka do soboty, vždy s iným prednášajúcim. Stretneš sa so zaujímavými témami, ktoré zo školy buď vôbec nepoznáš, alebo ich poznáš z oveľa nudnejšej stránky. Kto bude prednášať a o čom to vlastne bude si môžeš prečítať tu:
  Šifra RSA a elektronický podpis (Žanetka): Zoznámime sa so šifrou, ktorá zachránila bankovníctvo, a ukážeme si, ako a prečo funguje. Vysvetlíme si, že elektronický podpis neznamená, že dokument podpíšete v skicári.
  Regularizačné techniky (Dano): Zistíme, ako sa dá naskenovať čiarový kód, zaostriť rozmazaný obrázok a dokonca aj ako funguje CT-čko.
  Geometrické zobrazenia (Timka): Otočenie, posunutie, osová či stredová súmernosť... Na čo je to však všetko dobré? Dozvieme sa, ako fungujú rôzne geometrické zobrazenia, čo majú spoločné a čo sa s nimi vlastne dá robiť, a to aj mimo hodín matematiky či riešení matematickej olympiády.
  Lobačevského planimetria (Mimi): Nech každým bodom mimo priamky prechádzajú aspoň dve jej rovnobežky. Čo sa stane ďalej? Nenechajte sa prekvapiť a poďte si to spočítať!
  Vektorizácia a klastrovanie (Peťo): Ako eshopy ponúkajú tovary, ktoré by sa vám tiež mohli páčiť? Ako google vie, na ktorých stránkach by sme mohli nájsť to, čo hľadáme? Aj na tieto otázky si posvietime počas tejto prednášky.
 • Šarády: Začneme úplnou klasikou. Ale že v klasických šarádach si už úplný profík a na papier kreslíš lepšie ako Picasso? Tak skús, či ti to pôjde tak dobre, aj keď na kamere bude vidno len tvoje ruky či tvár alebo keď dostaneš ako umelecké nástroje myšku/touchpad a skicár. Možno ani to nebudú jediné netradičné veci, ktoré ťa stretnú, takže zdá sa, že až taká nudná klasika to nebude.

 • Divadelná inscenácia: Na internete je veľa zlých (myslíš dobrých?) videí, ktoré si zaslúžia získať svoj ešte horší (alebo lepší) remake. A práve vy im k tomu vaším spracovaním budete môcť dopomôcť. Že ty veľmi také videá nepoznáš? No, možno len dobre pre teba a určite to vôbec nevadí.
   
 • Individuálny kvíz: Najkompetitívnejšia hra počas týždňa, keďže v nej ako v jedinej pôjdeš sám za seba namiesto tímu. Vieš byť lepší a vyklikať si svoje odpovede na naše otázky a problémy skôr ako zvyšok? Uvidíme.

 • Krycie krycie mená: O spoločenskej hre Krycie mená si už možno počul (ak nie, tak vôbec nevadí). V tejto upravenej verzii však zistíš, že to, ktorá kartička komu patrí, nemusí byť jediná skrytá vec v hre.

 • Googlovačka: Dostať od niekoho zadanú otázku a snažiť sa nájsť odpoveď na Googli nie je asi veľmi ťažké. No vedel by si vygoogliť, koľko ostrovov tvorí Maldivy, ak by si do Googlu mohol zadať len pár písmeniek ako "A", "S", "I", "N", "E"? A dokonca ani tie v tejto hre nezískaš len tak zadarmo.

 • Adventúrka: Ocitli ste sa v neznámom mestečku na námestí a okolo seba vidíte sochu, mestský úrad, obchod, krčmu a trochu ďalej futbalové ihrisko. Kam smerujú vaše prvé kroky? ... Možno to bude vyzerať takto a možno úplne inak. No to, že sa spoza počítača prenesiete niekam mimo realitu, je zaručené.

 • Celosústredková hra: Ak by sa vám jedna hra každý deň zdala málo, tak ponúkame túto možnosť vyplnenia zvyšného času. Rozdelíme vás na dve polky a pripravených bude veeeľa úloh, ktoré počas týždňa môžete v ľubovoľnom čase plniť. Pravdepodobne bude možné priebežne sledovať, ktorá strana vyhráva a ktorá by sa naopak mala viac hecnúť.

 • Pošta: Že nevieš, čo je pošta? Tak si, prosím ťa, najprv pusti toto. Čo sa týka našej pošty, každý večer po hre budeme čítať odkazy, ktoré do pošty zašlete.

Zapnout podporu čtečky obrazovky

 

 
K dokumentu se připojili spolupracovníci (2).

Newsletter

Nenechajte si ujsť akcie, ktoré chystáme a odoberajte náš newsletter!