Online sústredko STROMu

Je to tu  bude online zimné sústredenie STROMu! A keďže ty pri tom určite nechceš chýbať, tak odporúčame pozorne čítať ďalej a na konci sa prihlásiť.

Prečo ho chystáme?
Aktuálna situácia nám nedovoľuje zorganizovať klasické zimné sústredenie STROMu. Rozhodli sme sa preto prichystať aspoň online náhradu, aby sme vás oň neukrátili. Aby sme sa však vopred vyhli otázkam typu: "Znamená to ale už, že klasické sústredenie za tento semester nebude?", tak vám rovno vravíme, že zatiaľ nevieme. Ak to situácia a naše možnosti dovolia, tak možno niekedy predsa len bude, ale nič nesľubujeme. Odporúčame si preto užiť zatiaľ aspoň online náhradu.

Pre koho ho chystáme?
Ak si stredoškolák alebo šikovný deviatak, ktorý sa o STROM aj tak zaujímal, tak práve pre teba. To, či si tento semester riešil náš seminár, nie je podmienkou pre účasť. 

Kedy ho chystáme?  
Samotný program bude prebiehať v týždni od 1.2.2021 do 7.2.2021, vždy v poobedňajších a večerných hodinách. Konkrétne časy nájdeš nižšie v podrobnom rozpise. Uvedomujeme si, že je to počas tvojho bežného školského týždňa, a preto ti skúsime vyrobiť ospravedlnenky, resp. potvrdenia, že sa týchto aktivít zúčastňuješ, a poprosiť školu, aby ťa na ďalší deň ospravedlnili aspoň z domácich úloh. Samozrejme to, že to tvoji učitelia budú akceptovať, už sľúbiť nevieme. 

Ako to bude prebiehať?
Všetok program bude pravdepodobne prebiehať na Zoome, preto ťa chceme poprosiť, aby si si ho v prípade, že sa chceš zúčastniť, stiahol. Ak by sme sa to z technických dôvodov rozhodli zmeniť, tak dáme včas vedieť. Pred každou aktivitou sa link buď objaví na tejto stránke, alebo bude prihláseným účastníkom zaslaný na mail. Chceme ťa poprosiť, aby si sa na Zoom prihlasoval pod menom/prezývkou, skrátka tak, aby sme ťa vedeli rozpoznať (zhluk znakov je totižto ťažké napr. zaradiť do družinky). Na Zoome si spolu najprv vysvetlíme pravidlá a prípadne potom si vás podľa hry rozdelíme do družiniek.

Počas týždňa pre vás chystáme skvelé veci ako napríklad:

 • 5 matematických prednášok, ktoré ťa opäť niečo nové naučia,
 • 6 skvelých hier, ktoré proste chceš zažiť,
 • 1 celosústredková hra, ktorá potrvá niekoľko dní,
 • indiboj, ktorý môžeš vyhrať,
 • vyhodnotenie, na ktoré si klasicky počkáš,
 • poštu, ktorá možno opäť niečo nové prezradí (alebo nás aspoň naučí nový zlý motivačný citát / vtip),
 • voľné debatky po hrách, ktoré snáď aspoň trošku navodia atmošku sústredka,
 • dokrútky, ktoré... no to uvidíš.

Ako sa prihlásiť?
Na prednášky sa nebude potrebné prihlásiť. Ak budeš mať záujem sa zúčastniť, tak si skrátka nájdi čas a pripoj sa na Zoom. Z každej prednášky bude neskôr dostupná aj nahrávka. Ak však máš možnosť sa jej zúčastniť live v pôvodnom čase, tak to daného prednášajúceho určite poteší a ako bonus budeš mať možnosť mu klásť počas prednášky otázky.

Rovnako je to aj v prípade zoznámenia a vyhodnotenia, kde sa stačí v danom čase pripojiť na správny Zoom.

Na všetkých zvyšných sedem hier je potrebné sa vopred do 25.1. prihlásiť cez tento formulár. Nemusíš sa zúčastniť všetkých siedmich hier, skrátka si vo formulári vyber tie, ktoré ťa oslovili (ale viac je viac). Prihlášku však považuj za záväznú a ak sa z nejakého dôvodu nebudeš hry môcť zúčastniť, tak nám prosím daj vedieť vopred.

Zhrnutie programu

 


16.00 – 17.00


19.00 – ?

Pondelok

1.2.

Zoznámenie a úvodné pokyny

Šarády

Utorok
2.2.

Matematická prednáška 1

Divadelná inscenácia
(zadanie obdržíte už po prednáške o 17.00)

Streda
3.2.

Matematická prednáška 2

Individuálny kvíz

Štvrtok
4.2.

Matematická prednáška 3

Krycie krycie mená

Piatok
5.2.

Matematická prednáška 4

Googlovačka

Sobota
6.2.

Matematická prednáška 5

Adventúrka

Nedeľa
7.2.

Tradičné čakanie na vyhodnotenie

Vyhodnotenie

Podrobný popis

 • Matematické prednášky: Môžeš sa tešiť na 5 rôznych zaujímavých tém, ktoré si pre teba pripravíme. Témy aj so stručným popisom sa na tejto stránke zobrazia v priebehu januára.

 • Šarády: Začneme úplnou klasikou. Ale že v klasických šarádach si už úplný profík a na papier kreslíš lepšie ako Picasso? Tak skús, či ti to pôjde tak dobre, aj keď na kamere bude vidno len tvoje ruky či tvár alebo keď dostaneš ako umelecké nástroje myšku/touchpad a skicár. Možno ani to nebudú jediné netradičné veci, ktoré ťa stretnú, takže zdá sa, že až taká nudná klasika to nebude.

 • Divadelná inscenácia: Na internete je veľa zlých (myslíš dobrých?) videí, ktoré si zaslúžia získať svoj ešte horší (alebo lepší) remake. A práve vy im k tomu vaším spracovaním budete môcť dopomôcť. Že ty veľmi také videá nepoznáš? No, možno len dobre pre teba a určite to vôbec nevadí.
   
 • Individuálny kvíz: Najkompetitívnejšia hra počas týždňa, keďže v nej ako v jedinej pôjdeš sám za seba namiesto tímu. Vieš byť lepší a vyklikať si svoje odpovede na naše otázky a problémy skôr ako zvyšok? Uvidíme.

 • Krycie krycie mená: O spoločenskej hre Krycie mená si už možno počul (ak nie, tak vôbec nevadí). V tejto upravenej verzii však zistíš, že to, ktorá kartička komu patrí, nemusí byť jediná skrytá vec v hre.

 • Googlovačka: Dostať od niekoho zadanú otázku a snažiť sa nájsť odpoveď na Googli nie je asi veľmi ťažké. No vedel by si vygoogliť, koľko ostrovov tvorí Maldivy, ak by si do Googlu mohol zadať len pár písmeniek ako "A", "S", "I", "N", "E"? A dokonca ani tie v tejto hre nezískaš len tak zadarmo.

 • Adventúrka: Ocitli ste sa v neznámom mestečku na námestí a okolo seba vidíte sochu, mestský úrad, obchod, krčmu a trochu ďalej futbalové ihrisko. Kam smerujú vaše prvé kroky? ... Možno to bude vyzerať takto a možno úplne inak. No to, že sa spoza počítača prenesiete niekam mimo realitu, je zaručené.

 • Celosústredková hra: Ak by sa vám jedna hra každý deň zdala málo, tak ponúkame túto možnosť vyplnenia zvyšného času. Rozdelíme vás na dve polky a pripravených bude veeeľa úloh, ktoré počas týždňa môžete v ľubovoľnom čase plniť. Pravdepodobne bude možné priebežne sledovať, ktorá strana vyhráva a ktorá by sa naopak mala viac hecnúť.

 • Pošta: Že nevieš, čo je pošta? Tak si, prosím ťa, najprv pusti toto. Čo sa týka našej pošty, každý večer po hre budeme čítať odkazy, ktoré do pošty zašlete. Odkazy môžeš posielať cez tento formulár.

Aktuality

Koniec letného semestra STROMu
Letný semester STROMu nám skončil a na jeseň sa môžete tešiť na svoje vytúžené sústredenie. Pozrite si náš časopis s najnovším poradím ;)
(22. máj 2020)

Elektronické odovzdávanie
Najbližšie série našich seminárov prosím odovzdávajte výlučne elektronicky na stránke! Pre viac info pozrite najnovší príspevok. Ďakujeme (:
(19. marec 2020)

Začína letný semester
Už na vás čakajú dve nové série príkladov, ktoré nájdete v novom časopise.
(23. február 2020)

Bude výlet...
...tak hlasujte v ankete o termíne výletu! Bližšie informácie už čoskoro.
(18. november 2019)

Koniec letného semestra STROMu
Letný semester STROMu nám skončil a na jeseň sa môžete tešiť na svoje vytúžené sústredenie. Pozrite si náš časopis s najnovším poradím ;)
(28. máj 2019)

Info

Stránka je vo vývoji, a je možné že natrafíte na chyby alebo nedostatky. Vaše postrehy a návrhy na zlepšenie prosím zasielajte na adresuTento projekt sa organizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje.