Zachránili sme Zem!

Od 15.2. do 20.2. mali riešitelia STROMu možnosť zúčastniť sa zachraňovania planéty. Sprvu to síce vyzeralo ako týždeň plný vyššej psychológie, všetko sa však zmenilo s príchodom vesmírych údržbárov, ktorí trvali na tom, že Zem je potrebné reštartovať spôsobom, ktorý je nemožné prežiť. Našťastie nás navštívil aj bájny medzihviezdny cestovateľ Adam, z ktorého sa vykľul praotec života na modrej planéte. S pomocou jeho prístroja na prezeranie spomienok bolo možné sledovať zrodenia a pády silných civilizácií, po ktorých sa nám zachovali tajomné artefakty.

Civilizácia tvorená výlučne mužmi obľubujúcimi futbal nás naučila, že predom vyhratá hra sa ani neoplatí začínať. Tá, kde ženy dokázali ovládať mysle ostatných pohlaví, zase poučila o tom, že základné túžby sa nedajú potlačiť. Svet, v ktorom sa ľudia rozhodli uložiť svoje vedomia na spoločný disk, upozornil na nebezpečia prehnanej optimalizácie, doba plná drakov ukázala, že po zlyhaní je ťažké získať si niekdajšiu dôveru. Posledné tri preskúmané artefakty ukázali doby, kde sa ľudstvo v snahe posunúť ďalej nedožilo lepšieho zajtrajška. Objavenie večnej bdelosti, vynález urýchľovania času, vytvorenie univerzálneho písma, to všetko viedlo k zániku.

Poučení od predkov sa nakoniec účastníci pozreli do spomienok samotných údržbárov. Zistilo sa, že bez reštartu zanikne celý vesmír. Okrem toho sa ale prišlo aj na to, že neprežiteľným pre nás nie je samotný reštart, ale jeho vedľajší produkt - radiácia typu A, B, C a D. Spolu s artefaktmi sa však podarilo radiáciu priebežne udržať pod kontrolou, a tak bolo všetko v poriadku.

Okrem deja, ktorý ich sprevádzal celým sústredením, boli pre účastníkov pripravené série prednášok a seminárov týkajúce sa zaujímavých matematických tém. Navyše zažili mnoho zaujímavých a zábavných hier, vrátane súťaží v rátaní príkladov a ranných atypických športov, ktoré si môžu zahrať len na takýchto sústredeniach. Na koniec celého tohto sústredenia ich čakalo vyhodnotenie celosústredkovej súťaže medzi družinkami a odovzdávanie diplomov najlepším riešiteľom korešpondenčnej časti.

Ktovie, aké dobrodružstvo čaká našich riešiteľov nabudúce. Ak chceš byť pritom, tak rátaj s nami ;)

Projekt podporila Nadácia pre deti Slovenska z fondu Hodina deťom.

Počet komentárov: 0

Aktuality

Koniec letného semestra STROMu
Letný semester STROMu nám skončil a na jeseň sa môžete tešiť na svoje vytúžené sústredenie. Pozrite si náš časopis s najnovším poradím ;)
(22. máj 2020)

Elektronické odovzdávanie
Najbližšie série našich seminárov prosím odovzdávajte výlučne elektronicky na stránke! Pre viac info pozrite najnovší príspevok. Ďakujeme (:
(19. marec 2020)

Začína letný semester
Už na vás čakajú dve nové série príkladov, ktoré nájdete v novom časopise.
(23. február 2020)

Bude výlet...
...tak hlasujte v ankete o termíne výletu! Bližšie informácie už čoskoro.
(18. november 2019)

Koniec letného semestra STROMu
Letný semester STROMu nám skončil a na jeseň sa môžete tešiť na svoje vytúžené sústredenie. Pozrite si náš časopis s najnovším poradím ;)
(28. máj 2019)

Info

Stránka je vo vývoji, a je možné že natrafíte na chyby alebo nedostatky. Vaše postrehy a návrhy na zlepšenie prosím zasielajte na adresuTento projekt sa organizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje.