Zachránili sme Zem!

Od 15.2. do 20.2. mali riešitelia STROMu možnosť zúčastniť sa zachraňovania planéty. Sprvu to síce vyzeralo ako týždeň plný vyššej psychológie, všetko sa však zmenilo s príchodom vesmírych údržbárov, ktorí trvali na tom, že Zem je potrebné reštartovať spôsobom, ktorý je nemožné prežiť. Našťastie nás navštívil aj bájny medzihviezdny cestovateľ Adam, z ktorého sa vykľul praotec života na modrej planéte. S pomocou jeho prístroja na prezeranie spomienok bolo možné sledovať zrodenia a pády silných civilizácií, po ktorých sa nám zachovali tajomné artefakty.

Civilizácia tvorená výlučne mužmi obľubujúcimi futbal nás naučila, že predom vyhratá hra sa ani neoplatí začínať. Tá, kde ženy dokázali ovládať mysle ostatných pohlaví, zase poučila o tom, že základné túžby sa nedajú potlačiť. Svet, v ktorom sa ľudia rozhodli uložiť svoje vedomia na spoločný disk, upozornil na nebezpečia prehnanej optimalizácie, doba plná drakov ukázala, že po zlyhaní je ťažké získať si niekdajšiu dôveru. Posledné tri preskúmané artefakty ukázali doby, kde sa ľudstvo v snahe posunúť ďalej nedožilo lepšieho zajtrajška. Objavenie večnej bdelosti, vynález urýchľovania času, vytvorenie univerzálneho písma, to všetko viedlo k zániku.

Poučení od predkov sa nakoniec účastníci pozreli do spomienok samotných údržbárov. Zistilo sa, že bez reštartu zanikne celý vesmír. Okrem toho sa ale prišlo aj na to, že neprežiteľným pre nás nie je samotný reštart, ale jeho vedľajší produkt - radiácia typu A, B, C a D. Spolu s artefaktmi sa však podarilo radiáciu priebežne udržať pod kontrolou, a tak bolo všetko v poriadku.

Okrem deja, ktorý ich sprevádzal celým sústredením, boli pre účastníkov pripravené série prednášok a seminárov týkajúce sa zaujímavých matematických tém. Navyše zažili mnoho zaujímavých a zábavných hier, vrátane súťaží v rátaní príkladov a ranných atypických športov, ktoré si môžu zahrať len na takýchto sústredeniach. Na koniec celého tohto sústredenia ich čakalo vyhodnotenie celosústredkovej súťaže medzi družinkami a odovzdávanie diplomov najlepším riešiteľom korešpondenčnej časti.

Ktovie, aké dobrodružstvo čaká našich riešiteľov nabudúce. Ak chceš byť pritom, tak rátaj s nami ;)

Projekt podporila Nadácia pre deti Slovenska z fondu Hodina deťom.

Počet komentárov: 0

Aktuality

1. séria opravená
Prvá séria letného semestra je opravená. Na stránke nájdete už aj nový ČASOPIS.
(10. apríl 2017)

Letný semester začína
Termín prvej série lentého semestra je už 27.3., tak hoďte očkom na príklady v časopise.
(26. február 2017)

TMM 2017
TMM sa tohto roku uskutoční 12. - 20. 8. 2017. Informácie nájdete v POZVÁNKE a prihlásiť sa môžete TU
(01. február 2017)

Sústredenie STROMu
Riešenia opravené, pozvánky rozposlané a my už čakáme, kým sa prihlásite na tomto odkaze na zimné sústredenie.
(15. december 2016)

Prvá séria opravená
Mrknite sa rýchlo na výsledky, tešte sa, no nezaháľajte. Až po druhej sérii sa totiž rozhodne, kto s nami na sústredenie pôjde.
(27. október 2016)

Info

Stránka je vo vývoji, a je možné že natrafíte na chyby alebo nedostatky. Vaše postrehy a návrhy na zlepšenie prosím zasielajte na adresu